Przekaż 1% naszej organizacji

Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Fundacja Miśka Zdziśka - Błękitny promyk nadziei.

W dniu dzisiejszym odbyła się inauguracja NOWYCH DZIAŁAŃ skierowanych dla osób niepełnosprawnych


W dniu dzisiejszym odbyła się inauguracja NOWYCH DZIAŁAŃ skierowanych dla osób niepełnosprawnych, w której uczestniczył Senator RP Krzysztof Słoń, Dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach Pan Andrzej Michalski, Prezes Fundacji Dariusz Lisowski, Dyrektor fundacji Malwina Sobczyk, pracownicy Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei”, specjaliści i uczestnicy naszych działań. Zostały przedstawione założenia projektu pn. ,,Sięgamy po sukces. Aktywni mimo barier” współfinansowane ze środków PFRON skierowany dla 40 osób niepełnosprawnych.

Rozpoczęliśmy rekrutację nietypowo ponieważ zaczęliśmy od mieszkańców zamieszkujących na wsiach w małych miejscowościach, co nie jest proste ponieważ nie łatwo jest przełamać negatywne stereotypy - krzywdzące wobec osób niepełnosprawnych. Nasi uczestnicy odbyli już pierwsze formy wsparcia, które dla nich przewidzieliśmy.

Fundacja jako organizacja pozarządowa chce zaoferować pomoc 40 osobom z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności w postaci aktywizacji zawodowej, każda z tych osób będzie miała wsparcie:
- doradcy zawodowego, który przygotuje odpowiednią ścieżkę rozwoju zawodowego, pomoże wybrać odpowiednie szkolenie aby podnieść swoje kwalifikacje,
- każdy z uczestników będzie mógł liczyć na wsparcie prawnicze, podczas którego poznają swoje prawa i obowiązki jako przyszłego pracownika oraz zagadnienia związane z prawem pracy
- psycholog zadba o wsparcie emocjonalne i będzie do dyspozycji osób niepełnosprawnych
- terapeuta zajmie się diagnozą i ocena potencjału uczestnika i będzie w stałym kontakcie z osobami niepełnosprawnymi
- mamy bogatą ofertę warsztatów dla każdego uczestnika oraz możliwość skierowanie osoby niepełnosprawne na staże.

Oczywiście każda osoba może liczyć na wsparcie pośrednika, które będzie pozyskiwał ofert pracy i będzie w stałym kontakcie z pracodawcami.

Chcemy żeby na naszym terenie osoby niepełnosprawne znalazły pracę, jest TO MOŻLIWE dzięki NASZYM DZIAŁANIOM.

Naszym celem jest doprowadzenie do wejścia osób niepełnosprawnych a rynek pracy, zatrudnienie, aktywizacja zawodowa, które jest najskuteczniejszą formą rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Potrzebujesz pomocy ze strony naszej fundacji?