Aktywni (nie) samodzielni

Zrealizowane
Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” wspólnie z Ośrodkiem Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Niesamodzielnych realizuje projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą ,,Aktywni (nie) samodzielni”. Rekrutacja do projektu rozpoczęła się 3 grudnia 2019 roku i potrwa do 20 lutego 2020 roku.
Projekt skierowany jest do mieszkańców trzech gmin powiatu jędrzejowskiego: Jędrzejów, Sędziszów oraz Sobków. Celem projektu jest zwiększenie dostępności do usług społecznych dla 50 osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym i wsparcie 50 opiekunów, poprzez realizację poradnictwa psychologicznego, poradnictwa specjalistycznego z zakresu pracy socjalnej oraz wypożyczalnię sprzętu dla uczestników projektu. Termin realizacji projektu: 01.12.2019-31.03.2021.
W ramach projektu „Aktywni (nie)samodzielni!” mieszkańcy, którzy zakwalifikują się do projektu otrzymają następujące wsparcie: pomoc w zaspokojeniu codziennych potrzeb życiowych w miejscu zamieszkania, bezpłatną rehabilitację z dojazdem do domu, darmową pomoc psychologiczną i specjalisty z zakresu pracy socjalnej, darmowe zajęcia rozwijające umiejętności i zainteresowania w klubie seniora, możliwość skorzystania za darmo ze sprzętu rehabilitacyjnego, usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania.
W ramach projektu zostanie utworzona również darmowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oraz klub dla osób niesamodzielnych. Będą one mieścić się w siedzibie Fundacji Miśka Zdziśka, gdzie osoby niesamodzielne mogą liczyć na bezpłatne wsparcie różnego rodzaju specjalistów i terapeutów, jak również uczestniczyć w interesujących zajęciach, spotkaniach.
Więcej informacji na stronie Fundacji Miśka Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei www.blekitnypromyknadziei.pl oraz pod numerem telefonu 41 386 65 69, u dyrektora Biura Fundacji Malwiny Sobczyk.