Antoni Trela

Antoni Trela dla znajomych Arek, wspaniały mąż i ojciec, człowiek aktywny zawodowo i społecznie, zawsze uśmiechnięty, gotowy do pomocy, wrażliwy na ludzką krzywdę. Niestety ten wspaniały człowiek nie miał łatwego życia. W wieku piętnastu lat z powodu choroby nowotworowej stracił nogę. Mimo kalectwa udało mu się znaleźć pracę, założyć rodzinę. Z biegiem lat coraz trudniej jest mu funkcjonować. Zaczynają się problemy z kręgosłupem.
Życie młodego chłopaka bez nogi nie było łatwe. Po operacji miał rok przerwy w edukacji. Potem w województwie śląskim w ośrodku przystosowanym do szkolenia osób niepełnosprawnych ukończył szkołę zawodową na kierunku elektromechanik.
W 1996 roku ówczesny wójt gminy Oksa Zdzisław Adamczyk dał mu szansę na lepsze życie i zatrudnił w miejscowym Urzędzie Gminy. Pracuje tam do dziś jako kierowca – Jest bardzo dobrym człowiekiem, sumiennym pracownikiem tak wyraził się Tadeusz Soboń, obecny wójt gminy Oksa. Pomimo niepełnosprawności ułożył sobie życie.
Poruszanie się o kulach sprawiło że doszło do skrzywienia kręgosłupa, z roku na rok jest coraz gorzej ból staje się nie do zniesienia i utrudnia codzienne funkcjonowanie, aby zniwelować dolegliwości choć w najmniejszym stopniu potrzebna jest rehabilitacja, która jest kosztowna.
Darowizny prosimy wpłacać na konto nr: 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „ na pomoc Antoni Trela”
 
Na rzecz Antoniego Trela można przekazać 1% podatku dochodowego wpisując w rozliczeniu  PIT nr KRS Fundacji Miśka Zdziśka:  0000422283 i w celu szczegółowym koniecznie należy  wpisać Antoni Trela.