Kamil Misztal

Kamil Misztal jest podopiecznym Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” od lipca 2018r.
Na początku 2018 r. u Kamila, chłopca radosnego, otwartego, lubiącego grać w piłkę nożną stwierdzono chorobę genetyczną – neuropatię.
Wtedy stało się jasne, że chłopiec bez wsparcia specjalistów oraz najbliższych nie poradzi sobie z tą chorobą. Tym bardziej, że wymagane leczenie nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Niezbędna jest również rehabilitacja, a jak można się domyślić – jest ona bardzo droga.
Neuropatię, na którą cierpli chłopiec określa się stanem uogólnionego wieloogniskowego uszkodzenia neuronu obwodowego. Choroba przejawia się ubytkowymi zespołami czuciowymi i ruchowymi.
Zróżnicowane objawy neuropatii zależą od jej przyczyny, typu uszkodzenia włókna nerwowego, czy stopnia zaawansowania procesu. Do najbardziej charakterystycznych objawów należą z pewnością drętwienia, ból odsiebnych części kończyn, ubytek siły mięśniowej, stopniowy zanik czucia oraz brak percepcji bólu, co może prowadzić do niegojących się owrzodzeń.
Darowizny prosimy przekazywać na konto: 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „Na leczenie Kamil Misztal”
Na rzecz Kamila Misztal można przekazać 1% podatku dochodowego wpisując w rozliczeniu  PIT   nr KRS Fundacji Miśka Zdziśka:  0000422283 i w celu szczegółowym koniecznie należy  wpisać Kamil Misztal