Marta Smutek

Pani Marta Smutek urodziła się 18.07.1983r.. Wraz z mamą mieszka w miejscowości Zagórze niedaleko Jędrzejowa, tata zmarł 3 lata temu. Kłopoty zdrowotne naszej podopiecznej rozpoczęły się tak naprawdę w chwili urodzenia. W jedenastym roku życia prześwietlenie klatki piersiowej uwidoczniło wypukłość na aorcie, po siedmiotygodniowym pobycie w szpitalu zdiagnozowano schyłkową niewydolność nerek. To był szok zarówno dla rodziców jak i nastoletniej wówczas dziewczynki. Od tego momentu była pod opieką Szpitala dziecięcego w Prokocimiu.
W 1999r. została poddana pierwszej dializie, a w 2002r. otrzymała wiadomość, że jest dla niej nerka. Przeszczep odbył się we Wrocławiu, przez 2 lata nerka funkcjonowała prawidłowo, kolejne 6 miesięcy były wahania raz lepiej raz gorzej w końcu nastąpiło odrzucenie przeszczepu. Po wykonaniu kolejnej przetoki niezbędnej do wykonywania dializ Pani Marta była zmuszona znów poddawać się zabiegowi oczyszczania organizmu. Trwało to 1,5 roku aż znów dostała wiadomość, że jest dla niej dawca, tym razem przeszczep odbył się w Warszawie. Nerka funkcjonowała prawidłowo przez 1,5 roku i znów nastąpiło odrzucenie przeszczepu. Od tego czasu ponownie poddawana jest dializie.
W czerwcu 2015r. konieczne było usunięcie przytarczyc, jesienią tego samego roku doszło do trudności w poruszaniu się, bóle nóg i bioder. Po licznych badaniach zdiagnozowano silną osteoporozę aż 47% ubytku kości. Na chwilę obecną Pani Marta porusza się na wózku, jest pod opieką poradni leczenia osteoporozy w Busku-Zdrój oraz poradni reumatologicznej w Jędrzejowie, do tego dochodzą dializy w stacji dializ w Miechowie.
Wszystkich, których poruszyła historia naszej podopiecznej prosimy o wsparcie finansowe. Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne.
Darowizny prosimy wpłacać na konto nr: 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „ na pomoc Marta Smutek”
Na rzecz Marty Smutek można przekazać 1% podatku dochodowego wpisując w rozliczeniu  PIT nr KRS Fundacji Miśka Zdziśka:  0000422283 i w celu szczegółowym koniecznie należy  wpisać Marta Smutek.