Piotr Pluta

Piotr Pluta jest podopiecznym Fundacji od Lutego 2021 r.

Piotruś Pluta to wesoły, 15-letni chłopiec. Wyjątkowy wśród wyjątkowych. Jego pogodne usposobienie oraz ogromna wola życia powodują, że każdy dzień traktuje w sposób niezwykły, celebrując i doceniając najmniejszą jego cząstkę. Mimo wszelkich przeciwności i pomimo wszystko. Mądry, dzielny Piotruś. Urodził się 13.01.2006 roku jako wcześniak, z zamartwicą (ostra niewydolność krążeniowo – oddechowa), przepukliną przeponową i niedotlenieniem.
Tuż po urodzeniu został zaintubowany, po czym już następnego dnia, we wczesnych godzinach porannych przeszedł długą i skomplikowaną operację, ratującą życie. Kiedy Piotruś miał 10 lat wykryto u niego Chłonniaka Hodkinga. Obecnie ze względu na remisję choroby podlega kontroli w poradni onkologicznej. Ponadto choruje również na niedoczynność tarczycy Hashimoto, jednocześnie zmagając się z szeregiem przewlekłych chorób immunologicznych. Dodatkowo dotknięty autyzmem atypowym (spektrum wszystkich rodzajów autyzmu). Leki które przyjmuje codziennie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Obdarzony talentem muzycznym i rysunkowym, wykazuje niesamowitą wrażliwość na innych jak i na otaczający go świat. Porady psychologa i terapeuty z których Piotruś korzysta pomagają mu łatwiej przyswoić rzeczywistość oraz przystosować się do jej czynników.
Dostępna terapia wspomaga rozwój intelektualny, a tym samym zapobiega jego cofnięciu. Niestety dla mnie zbyt kosztowna w związku z czym zwracam się z prośbą do ludzi dobrej woli. Terapia ta poprzez serię ćwiczeń pomaga w usprawnieniu, wprowadzając Piotrusia w kolejny etap, potrzebny do usamodzielnienia. Uśmiech dziecka bezcenny. Zatrzymajmy ten uśmiech. Z wyrazami wdzięczności – mama Monika i bliźniaczy brat Paweł. Z góry dziękujemy.

Darowizny na rzecz Piotra prosimy wpłacać na konto nr:
23 1240 4982 1111 0010 6253 6955
z dopiskiem
„Na leczenie Piotr Pluta”

Na rzecz Piotra Pluty można przekazać 1% podatku dochodowego wpisując w rozliczeniu PIT nr KRS Fundacji Miśka Zdziśka:
Nr KRS:0000422283
cel szczegółowy: PIOTR PLUTA.