Szymon i Bartłomiej Sosnowski

 Szymon  i Bartłomiej Sosnowscy to 13-letni chłopcy urodzeni jako wcześniaki w 27 tyg. ciąży. Od początku pierwszych dni życia zmagają się z trudnościami.
W wieku 5 lat zdiagnozowano u nich głuchotę przewodzeniową i czuciowo-nerwową odbiorczą obustronną. Na dzień dzisiejszy są aparatyzowani. Choroba postępuje inwazyjnie. Pogarsza się słuch bardzo szybko. Aparaty nie spełniają żadnych funkcji. Jak dotychczas jedynym ratunkiem dla dzieci jest jak najszybsze  wszczepienie implantu ślimakowego ucha środkowego. Jest to bardzo ryzykowna operacja. Dodatkowo leczeni są audiologicznie, foniatrycznie, otolaryngologicznie, okulistycznie, genetycznie, ortodontycznie.
Ich życie wiąże się z częstymi wyjazdami do specjalistów, rehabilitacjami, oraz nakładem finansów  związanym z utrzymaniem aparatów tj. wkładki uszne, baterie, dzwiękowody, filtry, środki dezynfekujące, tabletki do osuszaczy, tabletki oczyszczające oraz okulary korekcyjne, aparaty ortodontyczne.
Szymek i Bartek to dzieci pełne pasji, wesołe. Cechują się dużą wrażliwością na drugiego człowieka. Chcą normalnie żyć, dorastać jak rówieśnicy.
Darowizny prosimy wpłacać na konto nr: 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „na pomoc Szymon Sosnowski lub Bartłomiej Sosnowski”.
Na rzecz Szymona lub Bartłomieja można przekazać  1% podatku dochodowego wpisując w rozliczeniu  PIT   nr KRS Fundacji Miśka Zdziśka:  0000422283 i w celu szczegółowym koniecznie należy  wpisać Szymon Sosnowski lub Bartłomiej Sosnowski.